Музика без кордонів заради миру
Музична Карта Світу (МКМ) - міжнародний проект, в якому беруть участь всі (за бажанням) країни світу.
Головна мета проекту - встановлення взаєморозуміння між народами світу шляхом обміну етнічними музичними корпусами і подальшого проведення регулярних спільних заходів (фестивалів, конкурсів і т.п.) на їх основі.
Разделы проекта:
Р1 – створення в кожній країні - учасниці цифрової бібліотеки етнічної музики. Включає збір та систематизацію першоджерел, а також студійний запис творів (на основі наявних або новостворюваних студій звукозапису з використанням народних інструментів, включаючи старовинні).
Р2 –
ініціалізація і стимулювання створення сучасними композиторами творів за мотивами народних пісень країн світу:
а) у формі академічної музики різних жанрів і стилів;
б) у формі сучасної музики (джаз, рок, кантрі і т.д.).
Р3 – проведення регулярних музичних заходів (фестивалів, конкурсів, концертів) з метою ознайомлення з етнічними культурами і їх розвиток.
Р4 –
розвиток дитячого музичного творчості:
а) субпроект 1. «Музична географія». Передбачає створення серії дитячих музичних фільмів (подорожі по країнах світу з активним музичним супроводом);
б) самостійно (або з включенням в пункт а)) створення музично-кібернетичних ігор з навчанням нотної грамоти, сольфеджіо та тренуванням музичної пам'яті;
в) субпроект 2. Створення музичних мультимедійних творів, орієнтованих на дітей з обмеженими можливостями.
Р5 –
Створення та установка в країнах світу інтерактивних музичних скульптур (ІМЗ), наприклад, у вигляді скрипкового ключа. З символом характерного для країни етнічного інструменту.
Скульптура включає екран і інформаційно-технологічну підсистему, що працює в двох режимах:
- on-line обслуговування широкої аудиторії інтересантів на основі цифрової музичної бібліотеки та малоразмерной радіомережі.
- on-line перегляду і прослушівакнія тематичних (за жанрами, композиціям, авторам, країнам і т.п.) мультимедійних програм.
Тиражування ІМЗ з архітектурнмі і музично-тематичними варіаціями передбачається на етапі подальшого розвитку проекту
Р6 – В Україні у відповідності з викладеними вище принципами розробляється пілот-проект на основі українського музичного корпусу